Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu - 10.12.2017 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj na Sali w Solcu o godz. 14.00.
3. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5. Przedświąteczne odwiedziny chorych w czwartek 14 grudnia od godz. 8.00.
6. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30.
7. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 11 do 15 grudnia, codziennie o godz. 19.00.
8. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w piątek 15 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30. Podobnie jak w ubiegłe lata bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
9. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
10. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z naszej Parafii rozprowadzać będzie wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na letni wyjazd dla młodzieży.
11. Do przyszłej niedzieli włącznie można przynosić do kościoła produkty spożywcze i środki czystości dla najbardziej potrzebujących. Za już ofiarowane rzeczy Bóg zapłać!
12. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2018r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na remont elewacji naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
13. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Łukasz Zielonka, stanu wolnego z par. pw. św. Jakuba Większego w Obrze i Kinga Maksymowicz, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
14. Sołtys wsi Solec i grupa teatralna „AA” zapraszają na Jasełka oczami „AA” – dzisiaj o godz. 16.00 na Sali Wiejskiej w Solcu. Wejściówka - symboliczne 7 zł. Dla każdego dziecka słodka niespodzianka od św. Mikołaja.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Jadwidze Stanek, Wojciechowi Kiełbasiewiczowi, Iwonie i Filipowi Wojtysiak, Beacie Sammler;
● za ofiary złożone na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 132,12 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
16. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł) oraz kalendarz na rok 2018 (cena 3 zł), a także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (Mała świeca – 6 zł) i opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara).