Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 28.01.2018 r.

1. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
3. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 1 lutego od godz. 8.00.

4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W piątek 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Msza św. – w Solcu na Sali o godz. 10.00, w kościele o godz. 17.30.
6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w Solcu Nowym w piątek o godz. 17.30 (przynosimy ze sobą świece).
7. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
8. W piątek zmarła śp. Krystyna Piechnik z ul. Wolsztyńskiej we Wroniawach (przeżyła 80 lat). Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia: Msza św. o godz. 11.00 i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Różaniec w intencji zmarłej w kościele we Wroniawach w niedzielę o godz. 18.30. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Spławskiej, Barbarze Kaźmierczak, Mariannie Jędrzejczak;
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na Radio „Emaus”. Zebraliśmy 62 zł.
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.574,82 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lutego” (cena 6 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. o o. Marianie Żelazku, wielkopolskim werbiście, który przez 50 lat był misjonarzem w Indiach. Mija właśnie setna rocznica urodzin „Ojca trędowatych”, a także o siostrze Loyoli Vinall, który była baptystką, a niedawno złożyła śluby wieczyste w katolickim zakonie.