Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą 03.08.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XVIII Niedzielę Zwykłą 03.08.2014r.

1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów; w środę Święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek św. bł. Edmunda Bojanowskiego; w piątek św. Dominika, a w sobotę św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
3. W naszych modlitwach pamiętajmy o rolnikach, którzy pracują przy żniwach.
4. Od poniedziałku do piątku będę przebywał poza parafią. W czasie mojej nieobecności zastępował mnie będzie ks. Andrzej Kruś, proboszcz z Kębłowa. We wszelkich nagłych wypadkach proszę dzwonić pod nr telefonu 68 3841997. W związku z zastępstwem proszę aby w tym tygodniu Msza św. w piątek rozpoczęła się o godz. 17.00.
5. W niedzielę 10 sierpnia` przypada wspomnienie św. Wawrzyńca patrona  Kościółka na cmentarzu w Kębłowie. O g. 10.30 w kościółku na cmentarzu będzie wspólny różaniec za zmarłych i po nim o g.11.00 uroczysta Msza św. połączona z odpustem  św. Wawrzyńca w intencji wszystkich spoczywających na cmentarzu w Kębłowie.
6. Za tydzień w niedzielę składka przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu.
7. Przypominam, iż 24 sierpnia odbędą się nasze parafialne dożynki i festyn przy kościele. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. dożynkową o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower, kuchenkę mikrofalową, aparat fotograficzny i wiele innych). W związki z tym, proszę nadal Parafian o przynoszenie nagród na festyn. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych w zakrystii wyłożona jest lista).
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Justynie Żygalskiej, Honoracie Dubskiej, Natalii Wróblewskiej oraz za ofiary na kwiaty: Marii i Agacie Piskorskim;
 ● dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla naszych parafian doświadczonych przez pożar. Zebraliśmy 1.056 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).
10. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów!