Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą – 19.02.2017 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka jest przeznaczona na dalsze zaplanowane prace przy naszej świątyni oraz opłaty związane z ogrzewaniem kościoła.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. Biuro Parafialne czynne tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. Od soboty 25 lutego do Środy Popielcowej 1 marca będą trwały w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę i niedzielę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 17.30. Rekolekcje poprowadzi o. Joachim Kusz Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian! Na rozpoczęcie rekolekcji Ojciec Misjonarz pragnie odwiedzić chorych. Stąd tez wyjątkowo odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 25 lutego od godz. 9.00. We Wroniawach od godz. 11.00.
5. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 20 do 24 lutego  o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
6. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marianny Bednarczyk z Solca Nowego (przeżyła 87 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Pani …
7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Spławskiej, Barbarze Kaźmierczak.
8. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
- Łukasz Jakub Maszner, par. pw. św. Stanisława Biskupa w Gościeszynie i Anna Maszner zd. Zielińska, par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym oraz
- Adam Matysik, par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Patrycja Stawińska, par. pw. św. Jakuba Większego w Dłużynie.
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), nowy numer „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. następujące tematy: Adopcja zagraniczna – dobro dzieci jest najważniejsze, dlatego nie można zamykać drogi do adopcji międzynarodowych; Patrzymy „z dołu”, a nie „z góry” – reportaż o tym , jak dorośli katechizują … dorosłych; Pośród ruin Aleppo – rozmowa z s. Brygidą Maniurką, polską siostra zakonną w Syrii; Czy warto jeszcze mówić o Auschwitz?; Rozmowa z Bogiem – recenzja filmu Milczenie Martina Scorsese.