Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 16.04.2017 r.

Jezus zwyciężył całe zło tego świata! Przyjął śmierć na krzyżu zadaną przez nasze grzechy i nie przestał nas kochać. Zmartwychwstał do nowego życia, abyśmy stali się nowymi ludźmi – wolnymi od przewrotności, oddanymi Bogu i ludziom, szczęśliwymi dziećmi Jedynego Boga.
Życzymy Wam, Drodzy Parafianie i Goście, pewności wiary, że nie jesteście w swoim życiu sami, że Bóg jest potężniejszy niż Wasze troski i niepowodzenia. Życzymy Wam, aby bliskość Jezusa Zmartwychwstałego napełniała Was pokojem i radością.
„Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?!”
ks. Tomasz i o. Joachim

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. W Wielkanoc przypada także trzecia niedziela miesiąca, w związku z tym składka jest przeznaczona na dalsze zaplanowane prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.

3. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję o. Joachimowi, ministrantom, panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 22 kwietnia o godz. 9.30 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.
6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci, które przystąpią do I Komunii Św.
7. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia w odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.
8. W piątek zmarła śp. Anna Wita z ul. Rzecznej w Solcu (przeżyła 85 lat). Jej pogrzeb odbędzie się w środę 19 kwietnia: Modlitwa Różańcowa o godz. 13.30; Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00 i po niej pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie.
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Weronice i Wojciechowi Stańczak; Aurelii i Tadeuszowi Żok; Bernadecie Kryś.
- kolejnym 34 rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.