Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - 23.04.2017 r. ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

1. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 73 Tydzień Miłosierdzia. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, przed kościołem zbieramy do puszek ofiary, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu. 15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii. Sytuacja nadal pozostaje dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko środę po Mszy św. o godz. 17.30.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Irenie Buła, Dorocie Kaczmarek, Wioletcie Jokś; ;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 4.600 zł;
● kolejnym 15 rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół
● za ofiary złożone w drugi dzień Świąt na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 174 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
6. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 24 do 28 kwietnia o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (4 zł).  Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym przeczytamy m.in. o Domu Miłosierdzia w Koszalinie w którym odrzuceni ludzie znaleźli swoje miejsce. W numerze też bezpłatny dodatek – modlitewnik 5 minut z Bogiem na każdy dzień maja.