Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 14.05.2017 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 jedenaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich.
2. Dzieci Komunijne będą uczestniczyły w Białym Tygodniu we Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). W sobotę Msza św. o godz. 17.30. Uwaga! W tygodniu nie będzie Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00.

3. Nabożeństwa Majowe w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.00; w sobotę po Mszy św. o godz. 17.30 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
4. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.00.
5. Spotkanie dla młodzieży z ŚDM odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
● rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za ofiarowane dla naszej parafii dwie akolitki, a także za przygotowanie kościoła do uroczystości I Komunii Świętej;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Matysik, Annie Lorenz, Wiolecie Antkowiak, Arlecie Kalemba.
● za ofiary złożone na potrzeby Arcybiskupiego seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 138,30 zł. Bóg zapłać!
8. Wyjazd dzieci komunijnych do Rokitna odbędzie się we wtorek 30 maja (w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.30, w Solcu o godz. 7.35 przy Sali wiejskiej. Koszt 25 zł.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. o tym, dlaczego objawienia z Fatimy są nadal aktualne i jakie jest ich najważniejsze przesłanie.
10. 28 maja o godz. 16.00 na Sali Wiejskiej w Nowej Wsi organizowany jest przez KGW Mochy, Sołtysa Nowej Wsi i ZS Mochy – Dzień Matki dla wszystkich mam urodzonych do 1960 roku. Mamy, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu proszone są o potwierdzenie do dnia 22 maja w sekretariacie szkoły pod nr 65 549 0023.