Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 21.05.2017 r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa Majowe w środę i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

3. W środę modlić się będziemy o dobre urodzaje. Modlitwa w tej intencji przy krzyżu przed kościołem o godz. 17.15. Po niej Msza św. o godz. 17.30.
4. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki z radością powiadamia nas, iż w czwartek 25 maja o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej udzieli 13 Diakonom święceń kapłańskich. Przyjmujących święcenia poleca naszej modlitwie, zwłaszcza prosi o nią chorych i cierpiących.
5. Od piątku, po Mszach św. rozpoczniemy modlitwy przygotowujące nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
6. W piątek 26 maja, z racji przypadającego Dnia Matki, tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska. Tego dnia nie będzie Mszy św. w kościele.
7. W najbliższą niedzielę 28 maja obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Tego dnia we Wroniawach o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Z tej racji Msze św. w naszym kościele za tydzień o godz. 8.00 i 9.30.
8. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ewie Żok, Elżbiecie Kozłowskiej, Grażynie Woźnej.
10. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:  Konrad Edgar Janik z par. pw. św. Wojciecha w Kaszczorze i Agata Jońca z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się we wtorek 30 maja (zbiórka w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.30, w Solcu o godz. 7.35 przy Sali wiejskiej). Koszt 25 zł.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. objawieniach maryjnych – rozmowa z abp. Henrykiem Hoserem, specjalnym wysłannikiem papieża do Medjugorie.
13. W środę 24 maja o godz. 16.30 w Sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu Jolanty Hajdasz pt. „Żołnierz niezłomny Kościoła”, o arcybiskupie Antonim Baraniaku – więźniu na Rakowieckiej w Warszawie, „męczenniku komunizmu”, późniejszym Metropolicie Poznańskim.