Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28.05.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. We Wroniawach o godz. 11.00 - uroczystość I Komunii Świętej. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 i 9.30.
2. Nabożeństwa Majowe w kościele w środę po Mszy św. o godz. 17.30, na sali w Solcu od poniedziałku do środy o godz. 18.00.
3. W środę obchodzić będziemy Święto Nawiedzenia NMP.

4. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiać je będziemy w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
6. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi, Msza św. Warunki nabożeństwa pierwszych sobót:
- Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź można odbyć na przykład w ramach pierwszego piątku miesiąca, pamiętając jednak o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Do spowiedzi - co istotne - należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Intencję można wzbudzić podczas przygotowania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.
- Komunia św. w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą.
- Różaniec (jedna część) w pierwszą sobotę miesiąca. Rozpoczynając różaniec należy wzbudzić intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i okazać Jej dowód miłości.
- Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca.
Obietnica związana z tym nabożeństwem: „Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać - mówi Matka Najświętsza - obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.
7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy w środę i piątek po Mszy św.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alinie Adamczak, Małgorzacie Maciołek, Jarosławowi Bździak;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.333,61 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w najbliższy wtorek 30 maja (zbiórka w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.30, w Solcu o godz. 7.35 przy Sali wiejskiej).
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). Do „Przewodnika Katolickiego” dodatkowo dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień czerwca.