Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 04.06.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Polsce przeżywamy Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbieramy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
4. W środę po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę 7 czerwca o godz. 19.00 w kościele.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
8. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza św. i Procesja Eucharystyczna w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30., po jej zakończeniu procesja od kościoła w stronę Nowej Wsi i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek – przy kościele będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów.
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Kamil Stanisław Chłopowiec, stanu wolnego z par. pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie i Natalia Kinga Bogucka, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Magdalenie Bukowskiej, Kindze Klecha, Katarzynie Klecha.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz najnowszy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in. o bierzmowaniu bez przymusu – co zrobić, aby zatrzymać młodych w Kościele.