Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11.06.2017 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Biuro Parafialne czynne tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. W najbliższy czwartek 15 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza św. i Procesja Eucharystyczna w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30., po jej zakończeniu procesja od kościoła w stronę Nowej Wsi i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek – przy kościele będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów. Tego dnia Msza św. i procesja we Wroniawach o godz. 9.00.
5. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy – we wtorek o godz. 17.00 przy kościele.
6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św.
7.  Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Katarzynie Skrzypczak, Edycie Majewskiej, Wiesławie Gonda;
● za ofiary złożone na dalszą budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 161,50 zł. Bóg zapłać!
9. W sobotę zmarł śp. Wacław Stefańczyk z Solca Nowego (przeżył 69 lat). Modlitwa różańcowa w intencji zmarłego w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 18.00, w środę o godz. 12.30. Msza św. pogrzebowa w środę o godz. 13.00, po niej pogrzeb na naszym cmentarzu. Módlmy się w intencji zmarłego – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz najnowszy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in. o tym dlaczego w Boże Ciało  wychodzimy w procesjach eucharystycznych na ulice?