Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 10.09.2017 r.

1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VII Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
2. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca na Sali w Solcu – dzisiaj o godz. 14:00.

4. Z uwagi na trwające w dekanacie wizytacje ks. Biskupa, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Próby dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu we wtorek o godz. 19.30 oraz w czwartek o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach.
7. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca będzie w sobotę 16 września o godz. 13.00 na probostwie.
8. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
9. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
10. W piątek, 15 września w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:
godz. 10.00 – 11.00 Solec Nowy nr 1 - 15
godz. 11.00 – 12.00 Solec Nowy nr 16 – 40
godz. 12.00 – 13.00 Solec Nowy nr 41 – 55
godz. 13.00 – 14.00 Solec, ul. Szkolna i Dębowa
godz. 14.00 – 15.00 Solec, ul. Wolsztyńska, Nowa, Spokojna i Źródlana
godz. 15.00 – 16.00 Solec, ul. Piaskowa, Leśna i Polna
godz. 16.00 – 17.00 Solec, ul. Rzeczna, Zakątek i Borki
godz. 17.00 – 17.30 Adoracja indywidualna
godz. 17.30 – Msza Święta.
11. Wizytacja Ks. Bp. Damiana Bryla odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września. Ks. Biskup chciałby spotkać się m.in. z osobami starszymi oraz chorymi podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Solcu Nowym. Po Mszy św. spotkanie z ks. Biskupem przy kawie, herbacie i placku. Z przyczyn organizacyjnych prosiłbym o informację w zakrystii, ile osób wzięłoby udział w tym spotkaniu.
12. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 13 do 15 października lub od 20 do 22 października 2017 r. w Zaborówcu. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.
13. Od ubiegłego tygodnia dostępna jest w Internecie strona naszego parafialnego cmentarza pod adresem: www.mogily.pl/solecnowy
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Klaudii Brychcy, Honoracie Dubskiej, Iwonie Żok.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o ty, gdzie Matka Boża mówi po polsku – 140 lat temu w Gietrzwałdzie miały miejsce jedyne uznane przez Kościół objawienia maryjne w Polsce.