Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 17.09.2017 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w czwartek o godz. 20.00 na probostwie.
6. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
7. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców - w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 11.00.
8. Próby do Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu w środę 20 września o godz. 19.00 oraz w niedzielę 24 września o godz. 16.30 w kościele we Wroniawach.
9. Z uwagi na próby do Bierzmowania, Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w środę od 18.00 do 18.30.
10. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 25.09-29.09.2017, codziennie o godz. 19.00.
11. Plan wizytacji kanonicznej Ks. Bp. Damiana Bryla, która odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września:
● godz. 10.00 – Msza św. w Solcu Nowym i spotkanie z Ks. Biskupem przy kawie i cieście.
● godz. 11.00 – 12.00 – Spotkanie z osobami starszymi i chorymi;
● godz. 12.00 – Spotkanie w Szkole Podstawowej we Wroniawach;
● godz. 15.00 – Nabożeństwo na cmentarzu w Solcu Nowym
● godz. 16.00 – 17.30 – Spotkanie na probostwie z przedstawicielami Rad Parafialnych oraz Grup Duszpasterskich;
● godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania w kościele we Wroniawach.
12. W Internecie dostępna jest strona naszego parafialnego cmentarza pod adresem: www.mogily.pl/solecnowy
13. W najbliższą sobotę, 23 września o godz. 10.00 zapraszam wszystkich do sprzątania naszego parafialnego cmentarza.
● wszystkim tym, którzy wzięli udział w piątkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia, umycie okien oraz ofiary pieniężne: mieszkańcom ul. Zakątek, Rzecznej oraz z ul. Wolsztyńskiej. Przy tej okazji bardzo dziękuję mieszkańcom Solca za zakończone sprzątanie kościoła i proszę o dalsze mieszkańców Solca Nowego.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o ty, że korzystanie z pomocy psychologa to nie powód do wstydu, ale wyraz odpowiedzialności, także duchowej. Rozmowa z o. Jackiem Prusakiem, jezuitą, psychoterapeutą.