Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019 r.

Szanowni Goście, Drodzy Parafianie!
 Niech Zmartwychwstały Chrystus napełnia Was prawdziwym pokojem, którego świat dać nie może, niech daje siłę do pokonywania trudności, obdarzając wszelkimi potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem. Niech spotkanie z Nim w Poranek Wielkanocny umacnia wiarę w Jego żywą obecność w naszym życiu, w Jego Słowie, w Sakramentach Świętych i zawsze prowadzi nas do spotkania z Nim w Eucharystii i w drugim człowieku. Błogosławionych Świąt i radosnego świętowania. Alleluja!
Ks. Tomasz i kl. Piotr

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
2. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
3. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję klerykowi Piotrowi, ministrantom, panu organiście Rafałowi i pani Marzenie za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

5. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne – w najbliższą sobotę 27. Kwietnia podczas Mszy św. o godz. 17.30.
7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
8. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 75 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze Klecha, Magdalenie Bukowskiej, Katarzynie Klecha, Katarzynie Skrzypczak;
● kolejnym 37 rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja” (cena 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).