OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.06.AD2023

1. W tym tygodniu nikomu nie dziękujemy za posprzątanie kościoła.
2. Prasę katolicką można nabywać w kruchcie kościoła.
3. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa w łączności z Mszami św.

4. Bardzo dziekuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Solca za przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów z Wolsztyna zmierzających na odpustn Matki Bożej Wieleńskiej. Bóg zapłac.
5. W ubiegła niedzielę zebralismy na składce remontowej 2228 PLN. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuje.
6. Nasz festyn parafialny przewidziany jest na niedzielę 16.07.2023 r. Można zgłaszać się do pieczenia placków,można też przynosić fanty. Zebranie organizacyjne we wtorek o godz.20.00.
7. Msza w intencji pielgrzymów do Smolic zostanie odprawiona 18.07.o godz.18.30 we Wroniawach.
8. Do niedzieli 02.07 trwa Wielki Odpust Matki Bożej Wieleńskiej.Plan szczegółowy jest wywieszony w gablocie.Wraz z Ks.Kustoszem zachęcam do uczestniczenia.Piesza pielgrzymka przejdzie przez Solec w niedzielę ok.godz.06.30.
9. W poniedziałek wyruszamy z ministrantami i scholą na wycieczkę do Szczecina i Międzyzdrojów.Autobus wyruszy o 05.40 z Solca Nowego i o 5.50 z Solca . Powrót ok.godz.22.00.
10. Ks.Abp Metropolita Stanisław Gądecki przyznał naszemu parafianinowi p.Ryszardowi Spławskiemu medal Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis. P.Ryszardowi gratulujemy i dziękujemy za dbałość o doro naszej parafii. Medal będzie wręczony w katedrze poznańskiej w środę o godz.18.00.
11. W poniedziałek i środę Msze św. pół godziny wcześniej o godz.17.00
12. W czwartek uroczystość Św.Apostołów Piotra i Pawła. Msza św o godz.17.30.
13. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka ofiar na rzecz Stolicy Apostolskiej.
14. W sobotę obchody 95 lecia OSP Solec. Msza św.o godz.14.00.W imieniu strażaków serdecznie zapraszam.