Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 29.01.2017 r.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej – dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

3. W czwartek 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Msza św. – w Solcu na Sali o godz. 10.00, w kościele o godz. 17.30.
4. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w Solcu Nowym w czwartek o godz. 17.30 (przynosimy ze sobą świece).
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. Odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św. wyjątkowo w środę 1 lutego od godz. 9.00.
7. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św.
8. Rekolekcje w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu dla młodzieży męskiej od pierwszej klasy szkoły gimnazjalnej i starszych odbędą się w terminie od 10 do 12 lutego 2017r. Więcej informacji na www.asd.poznan.pl
● za ofiary zebrane w ubiegłą Radio „Emaus”. Zebraliśmy 61,20 zł.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne.
10. Proszę o pomoc przy posprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowej w kościele – w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. następujące tematy: Mówią, że jestem szalony – reportaż z życia świeckich konsekrowanych; Wdowy konsekrowane – nieodkryte powołanie w Kościele; Dlaczego mężczyźni nie chcą mieć dzieci?; Do zobaczenia, Komandorze! - wspomnienie Wiktora Węgrzyna, zmarłego twórcy Rajdu Katyńskiego; Historia staruszki, która ze strachu wytatuowała sobie napis: „Nie poddawajcie mnie eutanazji”; a także wyjątkowy, bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień lutego.
12. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielem rozpoczynającym ferie zimowe, życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.