Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą – 05.02.2017 r.

1. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

3. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszych chorych oraz opiekujących się chorymi podczas Mszy św. o godz. 17.30. Podczas tej Mszy św. będzie także możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
● za ofiary zebrane na potrzeby klasztorów klauzurowych. Zebraliśmy 133,15 zł.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alicji Lorenz, Wiesławie Kuczyk, Bernadecie Rzeźnik;
● wszystkim tym, którzy pomogli posprzątać dekorację bożonarodzeniową w kościele.
5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolicki” można przeczytać m.in. następujące tematy: • Spór o Komunię – lekarstwo dla grzeszników czy nagroda dla świętych?; • Lekarz 24h - sakrament chorych to nie ostatnie namaszczenie; • „Tylko krok dzieli nas od zamiany agresji werbalnej w fizyczną” – rozmowa z dr hab. Elizą Grzelak o tym, jak dyskutują ze sobą Polacy.