Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą - 10.06.2018 r.

1. Wczoraj, w wolsztyńskiej Farze, dwóch ministrantów z naszej parafii otrzymało promocję na posługę lektora. Do pełniących już posługę lektora dołączą teraz: Miłosz Adam i Mikołaj Kawala. Gratuluję i życzę chłopakom, nieustannego zachwytu i życia Słowem Bożym, które odtąd będą czytali w naszej wspólnocie parafialnej.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 20.00 na probostwie.
5. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
6. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Robert Kryś, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym i Natalia Przybyła, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
7. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
8. Za tydzień w niedzielę 17 czerwca odbędzie się we Wroniawach Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. we Wroniawach o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, dwa rowery, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie . Festyn w Solcu Nowym odbędzie się w niedzielę 22 lipca.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile i Justynie Kryś, Elżbiecie i Zbigniewowi Boguckim, Gertrudzie i Katarzynie Kryś, Kindze Małeckiej;
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę przed kościołem na pomoc dla pogorzelców. Zebraliśmy 2.438 zł. Za okazane wsparcie serdeczne Bóg zapłać! Pieniądze przekazałem już poszkodowanym w pożarze rodzinom.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o tym, dlaczego katechezy dla dorosłych to dobry pomysł.